Достапни линкови

Москва: Посета на делегација на ОН


Делегација на Обединетите Нации денеска престојува во Москва на разговори за руските мировни мисии во светот. Целта е, како што јавуваат агенциите да се зголеми руското учество во мировните операции на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG