Достапни линкови

Вашингтон: Се испитува веродостојноста на тонската изјава на Бин Ладен


Американските власти ја испитуваат веродостојноста на тонскиот запис кој катарската Ал Џезаира го пушти како изјава на лидерот на терористичката Ал Каеда Осама Бин Ладен. Лицето кое се престави како Бин Ладен ги предупреди земјите сојузнички на Соединетите држави дека ќе бидат мета на напади доколку ја поддржуваат Белата Куќа.
XS
SM
MD
LG