Достапни линкови

Блиски Исток: Акција на израелските сили


Израелските сили изутрината во еден бегалски капм ја демолираа куќата на активистот на движењето на палестинскиот лидер Јасер Арафат Фатах - Мохамед Најаф. Според изрелските сили Најаф е одговорен за нападот од пред два дена кога петмина Израелци мегу кои и две деца беа убиени во Северен Израел.
XS
SM
MD
LG