Достапни линкови

Брисел: Путин отпатува за Норвешка


Рускиот претседател Владимир Путин денеска отпатува во посета на Норвешка каде прво ке оствари средба со герамнскиот канцелар Герхард Шредер, кој исто така е во Норвашка, а потоа Путин ке се сретне и со премиерот на норвешка Кели Магне Бондевик. Посетата на Путин на Норвешка следи по вчерашниот самит на Русија и Европскта Унија во Брисел што резултираше со компромисно решение за калинградската област.
XS
SM
MD
LG