Достапни линкови

Блиски Исток: Петмина Израелци убиени, меѓу нив две деца


Петмина Израелци, вклучавајки и две деца, се убиени во текот на изминатата ноќ кога неидентификуван напаѓач отворил оган врз случајни минувачи и во една куќа во северен Израел. Израелската влада за нападот ја обвини палестинската власт на Јасер Арафат со барање за промена на, како што се вели, тој терористички режим.
XS
SM
MD
LG