Достапни линкови

Минск: Протест поради одлагањето на одлуката за издавање виза на Лукашенко


Белорусија и упати протест на Чешка поради одлагање на одлуката дали ќе му издаде виза на претседателот Александар Лукашенко кој има намера да присуствува на самитот на НАТО во Прага. Официјален Минск најави остра реакција и сериозни последици доколку Лукашенко не добие чешка виза.
XS
SM
MD
LG