Достапни линкови

Љубљана: Втор круг претседателски избори на 1-ви декември


Новиот претседател на Словенија ќе биде избран на 1-ви декември, бидејки на вчерашниот прв круг од гласањето ниеден кандидат не го доби потребното мнозинство. Јанез Дрновшек освои 44,74 насто од гласовите, а неговиот ривал Барбара Брезигар 31,14 насто.
XS
SM
MD
LG