Достапни линкови

Брисел: Самит на ЕУ и Русија


Конфликтот во Чеченија и визниот режим за жителите на руската енклава Калининград се главните теми на самитот меѓу Европската Унија и Русија, што се одржува во Брисел. Руската делегација ја предводи претседателот Владимир Путин, кој се очекува да оствари средба и со генералниот секретар на НАТО Џорџ Робертсон.
XS
SM
MD
LG