Достапни линкови

Каиро: Арапската лига го повикува Ирак да ја прифати резолуцијата


Министрите за надворешни работи на Арапската лига на средбата во Каиро го повикаа Ирак во наредните денови да ја прифати новата резолуција на Советот за безбедност на Обединетите Нации. Ирачкиот министер за надворешни работи Наџи Сабри рече дека ирачкиот лидер продолжува да ја разгледува резолуцијата.
XS
SM
MD
LG