Достапни линкови

Катманду: Убиен претставникот за безбедност во американската амбасада


Три вооружени непозанти лица денеска го убиле претсавникот за безбеднсот во американската амбасада Дипек Пресд Покерал во неговиот дом во Катаманду по што побегнале јави непалското државно радио. Полицијата нема сознанија кои се сторителите на нападот.
XS
SM
MD
LG