Достапни линкови

Блиски Исток: Убиен еден од претставниците на Исламски Џихад


Еден од претставниците на радикалната палестинска организација Исалмски џихад Иџад Савалах е убиен изутрината во престрелка со израелските војници во Западниот брег јавуваат агенциите. Израел го обвинува Савалх за организирање на повеќе самоубиствени напади во северниот дел на Израел во кои загинаа повеќе лица.
XS
SM
MD
LG