Достапни линкови

Бали: Зад терористичкиот напад во Бали стои Ал Каеда


Индонезискиот министер за одбрана Абдул Џалил оцени дека, врз основа на полициските сознанија, може да се заклучи дека зад бомбашкиот напaд во Бали стои терористичката мрежа Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG