Достапни линкови

Брисел: Робертсон ќе се сретне со Путин в понеделник


Генералниот секретар на НАТО Џорџ Робертсон изјави дека ќе разговара со рускиот претседател Владимир Путин во Брисел на 11-ти овој месец, по самитот меѓу Европската Унија и Русија. Робертсон оцени дека односите меѓу алијансата и Русија се подобрени по воспоставувањето на заедничкиот Совет.
XS
SM
MD
LG