Достапни линкови

Вашингтон: Средба на германскиот министер за одбрана со Рамсфелд


Германскиот министер за одбрана Петер Штук денеска во Вашингтон ќе се состане со неговиот американски колега Доналд Рамсфелд. Состанокот се оценува како уште еден обид за подобрување на нарушените американско – германски односи. Ќе се разговара и за понудата од Германија и Холандија да го преземат раководењето со меѓународните мировни сили во Авганистан.
XS
SM
MD
LG