Достапни линкови

Вашингтон: 2,700 членови на Ал Каеада во притвор


Соединетите Држави и тајните служби во светот во притвор држат околу 2 илади и седумстотини членови на терористичката организација Ал Каеда, изјави шефот на американската внатрешна безбедност Том Риџ. Меѓутоа, тој додаде дека нападот во Бали, убиството на европејци во Пакистан и на еден маринец во Кувајт, упатуваат на заклучок дека Ал Каеда и натаму располага со капацитети за терористички напади.
XS
SM
MD
LG