Достапни линкови

Подгорица: Ѓукановиќ номиниран за нов премиер


Владеачките црногорски партии го номинираа претседтелот Мило Ѓукановиќ за нов премиер на Црна Гора. Претседателскиот мандат на Ѓуканувиќ му истекува на крајот на оваа година и не е јасно кога тој би ја прифатил номинацијата. Претседателските избори се закжани за 22 декември.
XS
SM
MD
LG