Достапни линкови

Вашингтон: Повик американските државјани да бидат внимателни


Вашингтон денеска ги повика американските државјани кои се наоѓаат на Блискиот исток или палнираат да отпатуваат таму да бидат внимателни поради евентуални терористички напади од групите кои се поврзани со организацијата на Осама Бил ладен Ал каеда, но и не само со таа група. Во сопштението Стејт Департмнтот се постетува на неодамнешното убиство на америкаснкиот маринец во Кувајт и на убиството на американскиот дипломат во Јорадан.
XS
SM
MD
LG