Достапни линкови

Пјонгјанг: Закани од Северна Кореа


Северна Кореја денеска се закани дека ќе продолжи со ракетните проби доколку дипломатските преговори со Јапонија завршат со неуспех. Минатата недела делегации на двете земји остварија средба
на која Северна Кореја ги отфрли барањата на Јапонија да се откаже од нуклерната програма и да ги пушти дома нејзините граѓани кои беа киднапирани пред една деценија.
XS
SM
MD
LG