Достапни линкови

Тел Авив: Предвремени избори на почетокот на февруари


Израелскиот претседател Моше Катсав по средбата со премиерот Арилел Шарон денеска објави дека во Израел ќе бидат одржани предвремени парламнтрани избори на почетокот на февруари. Владата на Шарон падна минатата недела кога Работничката партија поднесе оставка, а во меѓувреме не успеаја преговорите на Шарон со ултарнациналистите за да се придружат во неговата влада.
XS
SM
MD
LG