Достапни линкови

Јемен: Убиени шест припадници на Ал Каеда


ЦИА со ракета лансирана од беспилотно летало во Јемен убила шест лица за кои се претпоставува дека се припадници на терористичката мрежа Ал Каеда соошти јеменската власт. СИ ЕН ЕН јави дека ракетата го погодила автомобилот во кој се наогале осомничените, додека според БИ БИ СИ се слушнале две експлозиии што укажува дека во автомобилот имало експлозив. ЦИА не ги коментираше таквите информации.
XS
SM
MD
LG