Достапни линкови

Лондон: Премиерата на Хари Потер предизвика лудило


Премиерата на новиот филм на светски познатото дете волшебник Хари Потер и Господарот на Тајните предизвика лудило во саботата во Лондон. Сцени од филмот беа прожектирани и надвор од кино салата на големи екрани, а фановите на Хари Потер облечени како волшебници присуствуваа на премиерата на која беа и актерот Даниел Редклиф и авторот Џ.К.Ролинг.
XS
SM
MD
LG