Достапни линкови

Тел Авив: Гласање за доверба на владата на Шарон


Малцинската влада на израелскиот премиер Ариел Шарон се соочува денеска со прво гласање за недоверба во парламентот. Шарон, како што јавуват агенциите, преговара со екстремната десница за влез во неговиот кабинет, која веќе најави дека нема да гласа против актуелната израелска влада.
XS
SM
MD
LG