Достапни линкови

Прага: САД ќе испрата воени авиони за самитот на НАТО


Соединетите држави постигнале договор со официјална Прага да испратат воени американски авиони како засилување во обезбедуавањето на воздушниот простор за време на одржувањето на ноемврискиот самиот на НАТО во Прага соопшти амбасадата на САД во Прага. Самитот што ке биде одржан на 21 и 22 овој месец ке биде претствува прва средба на алијансата во полн состав, по терористичиот напад врз САД на 11 септември.
XS
SM
MD
LG