Достапни линкови

Италија: Погреб на 39-те жртви во земјотресот


Во италијанското село Сан Џулијано денеска се погребуваат телата на 39 те жртви во минатонеделниот земјотрес во кој 26 деца настрадаа при уриавње на училиштетото. Италијнското обвинителството отвори истрага за причините за урувањето на училишанта зграда која единствено настрада во земјотрсеот со интензитет пд 5,4 степени според Рихтероватаскала.
XS
SM
MD
LG