Достапни линкови

Тел Авив: Втора рунда разговори на Шарон со Нетанјаху


Израелскиот премиер Ариел Шарон со цел да го формира новиот владин кабинет по минатонеделната оставка на претставниците од работничаката партија, денеска ќе оствари втората рунда разговори со поранешниот министер за надворешни работи Бенџамин Нетанјаху кому тој му понуди нова таква функција, а која Нетанјаху според израелското радио ке ја одбие. Изрелскиот премиер денеска треба да разговара и за враќање на ултранационалистичките и религиозните партии во неговата влада. Во меѓувреме, поранешниот шеф на армијата Шаул Мофаз ја прифати понудата за министер за одбрана.
XS
SM
MD
LG