Достапни линкови

Тел Авив: Шарон повторно му го нуди местото шеф на дипломатијата на Нетанјаху


Премерот на израел Ариел Шарон му понуди на поранешниот министер за надворешни работи Бенџамин Нетанјаху повторно да ја преземе таа функција во новиот владин кабинет што Шарон треба да го формира по минатонеделанта оствка на миснитрите од Работничката партија . Израелското воено радио јавуав дека Нетанјаху кој своевремно беше критикуван од Шарон дека не прави доволно да го скрши отпорот на палетинците ке ја одбие таквата понуда. Минатиот петок тој беше во посета на ранчот на Шарон во израеласката пустина Негов а нова средба мегу нив треба да има утре.
XS
SM
MD
LG