Достапни линкови

Москва: Чеченските групи може да бидат вметнати во групата терористички организации


Стејт департментот и Русија ја разгледале можноста, чеченските групи да бидат вметнати во групата на странски терористички организации, соопшти денаеска портпаролот на Стејт департментот Филип Рикер но, тој не прцизираше за кои групи станува збор. Рикер ги повика чеченските лидери да не контактираат со терористичките организации, на чии што припадници, доколку бидат ставени на листата, нема да им бидат издавани визи за влез во Соединетите држави и секое помагање кон нив ке биде сметано како злостортство.
XS
SM
MD
LG