Достапни линкови

Мароко: Затвореници настрадаа во пожар


Во пожарот што денеска избувна во затворот во мароканскиот град ел Џадида животот го загубиле 40 затвореници, јавија мароканските новински агенции. Се уште не е позната причината за пожарот.
XS
SM
MD
LG