Достапни линкови

Италија: Продолжува потрагата по преживеани од земјотресот


Спасувачките екипи и натаму трагаат по преживеаните од земјотресот што вчера го погоди местото Сан Џулиано ди Пуља во централно-источна Италија. Според последниот биланс, 24 лица загинаа од кои 22 се деца.
XS
SM
MD
LG