Достапни линкови

Њујорк: Продолжува расправата за резолуција за Ирак


Во Советот за безбедност продолжува размената на идеји во врска со резолуцијата за разоружување на Ирак која би требала да биде усвоена идната недела. Соединетите држави и Веика Британија соопштија дека тие ќе направат неколку промени согласно сугестиите на другите земји членки, пред се од Русија и Франција.
XS
SM
MD
LG