Достапни линкови

Вашингтон: Резолуција за Ирак да завршат до крајот на идната недела?


Американскиот државен секретар Колин Пауел изјави дека очекува Советот за безбеднсот на Обединетите нации да ги заврши преговорите за резолуцијата за Ирак до крајот на идната недела. Претседателот на Советот за безбеднсот Мартин Ебуту изјави дека членовите на Советот направиле прогрес за нацрт резолуциајта и дека сакаат да испратат силна порака за Ирак кој треба да докаже оти ке се отакаже од оружјето за масовно уништување.
XS
SM
MD
LG