Достапни линкови

Берлин: Јошка Фишер отпатува за Вашингтон


Германскиот минитер за надворешни работи Јошка Фишер денеска отпатува во официјална посета на Вашингтон на средба со американскиот секретар Колин Пауел, која треба да биде фокусиарана врз ирачката криза и прашања за прошируањето на НАТО. Инаку, Германија се противи на можноста од напад на САД врз Ирак.
XS
SM
MD
LG