Достапни линкови

Виетнам: Сто загинати во пожар


Над 100 луѓе е билансот на загинати во вчерашниот пожар што избувана во трговсиот центар во виетнамскиот град Хо Ши Мин јавуваат агенциите. Според некои виетнамски медиуми пожарот, во кој настрадаа и тројца странски државјани, најнапред избил во дискотеката која се наогала во шест катниот трговски центар.
XS
SM
MD
LG