Достапни линкови

Токио: Северна Кореа го одбила барањето за откажување од нуклеарната програма


Токио официјално соопшти дека Северна Кореја го одбила барањето на Јапонија да се откаже од нуклеарната програма.Ова беше заедничко барање на Јапонија САД и Јужна Кореја откако северна кореја призна дека има таква програма.
XS
SM
MD
LG