Достапни линкови

Владивосток: Убиен бизнисменот Виктор Аксинин


Во исочниот дел на Русија изутрината бил убиен сопственикот на една водечка компанија за нафтени продукти во тој регион и локален лидер на либералната партија - Виктор Аксинин соопшти локалната полиција.За една година ова е 50-то убиство на бизнисмен во околината на Владивосток.
XS
SM
MD
LG