Достапни линкови

Киев: Кучма ќе отпатува во дводневна посета на Литванија


Украинскиот претседател Леонид Кучма денеска ке отпатува во дводневна посета на Литванија на средби со државниот врв кои треба да бидат фокусирани врз економијата. Во делегацијата на Кучма која во Литванија ке присуствува и на бизнис форумот се наоѓаат група украински министри и неколкумнина бизнисмени.
XS
SM
MD
LG