Достапни линкови

Рамалах: Гласање за новиот кабинет на Арафат


Палестинскиот парламент денеска треба да се состане во Рамалах за да гласа за новиот владин кабинет на палестинскиот лидер Јасер Арафат.Пред почетокот на гласањето Арафат треба да одржи говор. Во меѓувреме израелските трупи синоќа во акција го убија лидерот на движењето Хамас Асам Савафта во неговиот дом северно од Наблус.
XS
SM
MD
LG