Достапни линкови

Москва: Акција „ликвидирање на терористите“ на руската полиција


Руската полиција во акција наречена - ликвидирање на терористите без преседан - уапсила повекемина лица кои се осомничени за вмешаност во минатонеделната заложничка криза во московскиот театар - соопшти рускиот министер за внатрешни работи Борис Гризлов.Од болниците во Москва пак 333 поранешни заложници се пуштени на домашно лекување, додека 311 лица ,од кои 16 се во критична состојба, сеуште се хоспитализирани.Денеска во Москва ке бидат погребани телата на 117 те жртви од заложничката криза.
XS
SM
MD
LG