Достапни линкови

Ирак: Обвинувања за САД и Британија


Ирачкиот министер за надворешни работи Наџи Сабри денеска ги обвини Соединетите држави и Британија дека со притисокот врз Обединетите нации за усвојување резолуција за разоружување, всушност бараат Светската организација да го верифукува новиот британско - американски колонијализам.
XS
SM
MD
LG