Достапни линкови

Приштина: Штајнер го осуди убиството на Битиќи


Шефот на УНМИК Михаел Штајнер го осуди убиството на Уке Битиќи претседател на општината Сува Река и носител на изборната листа на Демократскиот сојуз на Косово. Според Штајнер станува збор за пресметано убиство по локалните избори во покарината.
XS
SM
MD
LG