Достапни линкови

Вашингтон: Рускиот народ жртва на трагедија предизвикана од терористи


Портпаролот на Белата Куќа Ари Флечер оцени дека заложничката драма во Москва била трагедија, но одби да коментира дали претседателот Џорџ Буш смета дека користењето на гасот било потребно. ,,Руската влада и рускиот народ беа жртви на таа трагедија што ја предизвикаа терористите кои грабнаа заложници и ја минираа зградата,, - изјави Флејчер.
XS
SM
MD
LG