Достапни линкови

Копенхаген: Самитот на ЕУ и Русија ќе биде префрлен во Брисел


Данското министерство за надворешни работи соопшти дека самитот на Европската Унија и Русија би можело да биде преместен во Брисел откако рускиот претседател Владимир Путин се закани дека нема да дојде поради чеченскиот конгрес во Копенхаген. Министерството додава дека, според данската демократија, конгресот што почнува денеска не може да биде забранет. Руско европскиот самит е закажан за единаесети идниот месец.
XS
SM
MD
LG