Достапни линкови

Европа: Најмалку 24 жртви од силен ветар


Најмалку дваесет и четири луѓе загинале од незгодите предизвикани од силниот ветар што ја зафати северозападна Европа. Ветерот со брзина од 150 километри на час корнел дрвја и носел покриви. Најлошо минале некои предели на Британија, Холандија и Германија.
XS
SM
MD
LG