Достапни линкови

Аман: Убиен американски дипломат


Американски дипломат во Јордан денеска бил убиен пред неговата куќа во Аман. Според јорданската полиција, станува збор за Лоренс Фоли вработен во американската агенција за меѓународен развој. Досега ниедна група не ја презеде одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG