Достапни линкови

Вашингтон: Анти воени протести пред Белата Куќа и низ целиот свет


Над десетина илјаци демонстранти вчера маршираа пред Белата Кука во Вашингтон противејки се на можноста од напад на САД врз Ирак.Тие извикуваа пароли во кои американскиот претседател Џорџ Буш го обвинуваа за планирање на геноцид. Анти воени протести беа одржани и во повеќе други градови во светот мегу кои во Берлин, Копенхаген, Амстердам, Сеул и во Токио.
XS
SM
MD
LG