Достапни линкови

Бразил: Втор круг претседателски избори


Во Бразил денеска се одржува вториот круг од претседателските избори.Според сондажите на јавното мислење се очекува е да победи претствникот на левицата Луиз Инацио Лула де Силва поранешен работник во фабрика, а од власта да си замине актуелниот претседател Фернандо Хенрике Кардосо кој на таа функција е осум години.
XS
SM
MD
LG