Достапни линкови

Вашингтон: Уапсен Натаниел Озборн


ЕФ БИ АЈ го лиши од слобода Натаниел Озборн - сопственик на автомобилот каде што беа најдени и уапсени двете лица кои се осомничени за снајперските напади во околината на Вашингтон. Озборн за кој се верува дека им помогнал на осомичените Џони Ален Мухамед и Џони Лии Малво да го купат автомобилот од кој тие ги изведувале нападите, нема да биде предмет на истрагата и ќе има улога на материјален сведок во судскиот случај проив двајцата снајперисти кои за еден месец во околината на Вашингтон убија десет лица.
XS
SM
MD
LG