Достапни линкови

Пентагон: Средба на америкснскиот и украинскиот министер за одбрана


Американскиот секретар з а одбарана Доналд Рамсфелд денеска во Пентагон ке оствари средба со неговиот украински колега Владимир Шкидченко. Претствници на двете земји соопштија дека тие ќе разговараат за војната против тероризмот за армиските реформи во Украина и за други прашања.
XS
SM
MD
LG