Достапни линкови

Минесота: Загина американскиот сенатор Паул Велсон


Американскиот сенатор Паул Велстон и седум други лица мегу кои и неговата сопруга и керка, вчера загина во авионска несрека во Минесота. 58 годишниот демократ Велстон беше најлибералниот член на Сенатот и гласаше против употребата на сила врз Ирак.
XS
SM
MD
LG