Достапни линкови

Пјонгјанг: Спогодба за ненапаѓање со САД


Северна Кореа соопшти дека сака да потпише спогодба за ненапаѓање со Соединетите Американски Држави. Ова, според Пјонг Јанг, ќе претставува чекор кон надминување на загриженоста на Вашингтон околу севернокрејската програма за развој на нукеларното оружје.
XS
SM
MD
LG